Total look – co to znaczy? Stylizacje w 1 kolorze
Zastanawiasz się, co oznacza termin total look? To trend, który od kilku zyskuje na popularności – i to nie tylko na ściankach i czerwonych dywanach. Ty też możesz wprowadzić go w życie i tworzyć tego typu stylizacje! Przygotowaliśmy kilka zasad łączenia ubrań w total looki, dzięki którym przekonasz się, że strój w jednym kolorze wcale nie musi być nudny!
Co to jest total look?
Przeglądając magazyny lub portale plotkarskie, mogłaś spotkać się z pojęciem total look. Co to znaczy? Najprościej mówiąc, jest to sposób ubierania się od stóp do głów w jednym kolorze. Najważniejszą zasadą jest trzymanie się maksymalnie trzech odcieni w ramach jednej barwy – w ten sposób powstaje harmonijna, jednokolorowa stylizacja.
Ten sam odcień wygląda równie zachwycająco na różnych materiałach – skórze, denimie, satynie, tiulu, dzianinie… Masz tyle możliwości, ile różnych faktur w garderobie. Zestawiaj matowe z lakierowanymi, gładkie z pikowanymi, itp. Total look możesz też stworzyć na bazie jednego wzoru. Garnitur i koszula w kratę lub koszula w kwiaty? Czemu nie! Może on też dotyczyć ubrań w jednym stylu lub konwencji.
Uważasz, że ubieranie się w jednym kolorze lub wzorze to pójście na modową łatwiznę? Nic bardziej mylnego! Nie jest tak łatwo stworzyć przemyślaną stylizację typu total look. Ważna jest tu także umiejętność doboru odpowiednich dodatków, by nie zaburzyć harmonii stroju.
Zasady tworzenia total looków
Od teorii przechodzimy do praktyki – zebraliśmy kilka wskazówek, którymi możesz się kierować, tworząc total look.
- Nie wiesz, jaki wiodący kolor wybrać? Zacznij od tego, który lubisz najbardziej i w którym utrzymane jest najwięcej ubrań w twojej szafie.
- Jeśli nie jesteś pewna, czy sprawdzi się on w jednokolorowej stylizacji, zastanów się nad typem swojej urody – do każdego z nich pasują określone odcienie. Jeśli zaliczasz się np. do typu określanego jako jesień, możesz śmiało założyć brązowy lub oliwkowy total look.
- Skoro jesteśmy przy porach roku, polecamy szukanie inspiracji w panującej aurze – żywsze kolory zakładaj wiosną i latem, przygaszone zaś jesienią i zimą.
- Zgromadź ubrania w tym samym kolorze, ale o innych fakturach, stworzone z różnorodnych materiałów.
-
Akcesoria do total look dobieraj dopiero wtedy, gdy skompletujesz cały zestaw ubrań.
- Dodatki możesz wybrać według dwóch kluczy – pasujące odcieniem do całego stroju lub kontrastujące z nim. Chcesz postawić na widoczny kontrast? Posłuż się kołem barw i wybierz tę, która znajduje się na nim po stronie przeciwnej do wiodącego koloru stylizacji.
- Zadbaj o okrycie wierzchnie – eksperymentuj przy tym z warstwami i nadaj swojej stylizacji przestrzenności. Ciepło to nie jedyna zaleta ubioru na cebulkę!
- Baw się także długościami. Oto przykład: kardigan sięgający połowy ud, minisukienka, a do tego długie kozaki za kolano. A to wszystko w jednym kolorze!
Przykłady total look – stylizacje w jednym kolorze
Na koniec pięć pomysłów na stylizację w duchu total look – zainspiruj się!
-
Biały total look: biały bazowy t-shirt, garnitur, a do tego buty na wysokim obcasie i mała torebka typu clutch. Pamiętaj, że do białej stylizacji możesz włączyć także ubrania i dodatki w kolorze kości słoniowej, kremowym i innych podobnych odcieniach.
-
Pastelowy total look: różowy lub błękitny komplet dresowy, który od kilku sezonów nie wychodzi z mody, połączony z puchową kurtką w tym samym kolorze oraz białymi sneakersami.
-
Czarny total look: sweter z golfem, plisowana lub tiulowa spódnica midi, rajstopy w drobne groszki i klasyczne szpilki z czubkiem.
-
Beżowy total look: kardigan, dopasowana sukienka w prążek, kozaki lub seksowne botki na słupku – stylizacja z beżową sukienką, której nie powstydziłaby się żadna z sióstr Kardashian!
-
Dżinsowy total look: denimowa koszula z długim rękawem, spodnie z szerokimi nogawkami i wysokim stanem, a do tego karmelowe dodatki – pleciony pasek i zamszowe botki w stylu lat 70.